Peníze

Publikováno 9. září, 2018

Nákup nemovitosti v dražbě není nebezpečný

Většina Čechů zná dražby jen z filmů. Nedovedou si představit, že by mohli sami stanovovat částky, za něž jsou ochotni danou věc koupit. Je to obrovská škoda, protože dražit dnes může každý plnoletý svéprávný člověk, a dokonce z pohodlí domova přes internet. V dražbě se dají sehnat krásné nemovitosti.

S dražbami nemovitostí se pojí celá řada otázek. Pojďme si vyvrátit ty nejběžnější omyly a ukázat si, že i vy byste mohli s trochou štěstí a adrenalinu v žilách vydražit hezký domeček či byt.

V dražbě se prodávají jen domy zadlužených

Ne. A i kdyby to byla pravda, co je vám do toho? V dluzích se mohou topit i lidé, kteří byli kdysi velmi movití a měli nádherný dům. Kromě toho nemovitosti v dražbě nemusí končit jen z nařízení exekutora. Někdy je tam majitelé posílají dobrovolně. Buď chtějí prostě zjistit cenu svého majetku, nebo touží dům prodat za každou cenu, aby se ho už konečně zbavili.

Dražba je riziková, co když vás někdo podvede?

Nepodvede. Budete se divit, ale účast na dražbě nemovitostí je vlastně bezpečnější než nákup domu od realitní kanceláře. Realitní činnost je totiž volnou živností a makléři si mohou v podstatě dělat, co chtějí. Za nekalé jednání je nikdo nepostihne. Dražební činnost je naproti tomu koncesovanou živností, dražebník ctí pravidla určená zákonem. Na jeho práci navíc dohlíží Ministerstvo pro místní rozvoj a musí být pojištěný proti případným škodám.

Ceny v dražbách jsou nadhodnocené

Je pravda, že dříve bývaly nákupy v dražbách ještě výhodnější. Dnes jsou totiž dražby nemovitostí v exekuci populárnější, účastní se jich více lidí a výsledná cena se tedy může vyšplhat docela vysoko. Obzvlášť když jde o pěknou nemovitost na dobrém místě. Stále ale platí, že vyvolávací ceny bývají nízké a vy můžete přihazovat jen do té výše, již byste byli ochotni zaplatit. Dražby tedy výhodné zůstávají.

Sečteno a podtrženo získat nemovitost v dražbě není nijak nebezpečné ani nereálné. Zapojit se můžete i vy. Stačí si vyhlédnout nějaký hezký domeček a dostavit se na dané místo či sedět v určenou hodinu u počítače.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑