Úspěch

Publikováno 28. srpna, 2018

Muži versus ženy. Kdo je lepší za volantem?

Ženy za volantem jsou mnohdy terčem poznámek a posměšků ze strany mužů. Může za to především až moc opatrná jízda, nepředvídatelné chování nebo dlouhé parkování. Jsou ale ženy skutečně horší řidičky nebo se jen muži samolibě staví do role vládců silnic?

Rozdílné povahy

To, že mezi stylem řízení mužů a žen existují odlišnosti, zapříčiňují jejich rozdílné povahy. Muži jsou od přírody odvážnější, mají lepší vztah k technice, vzrušuje je vše divoké a mají soutěživost v krvi. Také se velmi dobře dokáží orientovat v prostoru a jsou schopni velmi dobře reagovat na nenadálé situace. Tato povaha jim dovoluje být za volantem agresivnější, přijímat větší rizika, a tím vést k méně odpovědné jízdě. To dokazují i statistiky, které jasně říkají, že více než 80 % bodovaných řidičů jsou muži.

Ženy jsou na tom jinak. Je jim blízké vše bezpečné. V prostoru, kde nedochází k chybám, kde existují jen malá rizika nehod, se cítí mnohem lépe. Proto upřednostňují opatrnější a bezpečnější jízdu, ve které mají vše pod kontrolou. Méně riskují, mohou být pomalejší a hůře přizpůsobivé nečekaným okolnostem. Problémy jim působí také parkování a orientace v prostoru okolí auta. Ženy se cítí více odpovědné za jejich chyby, proto se jim vyhýbají jako čert kříži. Počítají ale i s chybami, které mohou způsobit ostatní účastníci provozu, styl jízdy rychle a zběsile jim nic neříká.

Nejčastější chyby a jak je řešit

Pánové nejčastěji riskují svým agresivním způsobem jízdy. Neopatrné předjíždění a přílišná soutěživost mezi muži na silnici, může nejednou způsobit dost vážnou nehodu. Se zvyšující se rychlostí auta mužům roste i jejich ego. Cítí se jako by byli na silnici sami a ohrožují tím další řidiče. Měli by se proto zaměřit na větší ohleduplnost a bezpečnost jejich stylu řízení. Ženy jsou zase expertky na sice menší, ale častější nehody, u kterých to odnese rozbité zrcátko, odřený bok auta nebo zničená registrační značka automobilu. Jsou i během jízdy více roztěkané a často tak zapomenou na takové věci, jako je zamčení nebo zabezpečení auta při jejich odchodu z vozidla, nebo ztracené autoklíče. Aby se jim nestala nehoda v podobě odcizení vozidla, měly by určitě jejich klíče od auta obsahovat imobilizér, který chrání před nastartování vozidla při jeho krádeži.

A jaký je váš styl jízdy? Odpovídáte přesně stylu jízdy pro vaše pohlaví?

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑