Peníze

Publikováno 11. července, 2017

Konzervativní investice

Řada lidí preferuje konzervativnější způsoby investování vlastních finančních zdrojů. Jedním z konzervativních dlouhodobých způsobů ukládání peněz jsou investice do zlata. Jedná se o velice dobrý způsob, jak si bezpečně odkládat peníze určené na důchod. Pokud i Vy přemýšlíte, jak zhodnotit peníze z dlouhodobého hlediska, určitě si nenechte investice do zlata utéct.

Hodnota zlata roste

Velice důležitou informací je fakt, že za posledních deset let hodnota zlata rostla přibližně kolem osmi procent za rok. Mnoho lidí se však obává, že investice do zlata je pouze pro bohatší sortu obyvatel. To ovšem rozhodně neodpovídá realitě. Nemusíte si totiž hned pořizovat celou zlatou cihličku. Zlato lze nakupovat po malých částech, což není zase tak finančně náročné. Nad zlatem se rozhodně vyplatí přemýšlet, když nevíte, do čeho investovat.

Základem nákupu je důvěra

Při nákupu byste měli dbát na jedno základní pravidlo – obchodníkovi musíte důvěřovat. Stejně jako v dalších oblastech, i v nákupu zlata se můžete setkat s podvodníky. Mezi dobré obchodníky patří třeba společnost MítVíc, která nabízí špičkové zlaté slitky od Švýcarské rafinérie PAMP. Slitky si můžete pořídit o hmotnosti jednoho gramu, ale třeba také jednoho kilogramu. Za jeden gram zlata utratíte zhruba 1000 korun.

Na zlatou cihlu lze našetřit

Velká investice do zlata je nákup celé zlaté cihly, ale na to nemá spousta lidí dostatečné finanční zásoby. V takový okamžik se vyplatí nakupovat si zlatou cihlu postupně, což se dá realizovat již od 1500 korun měsíčně, což jsou peníze, které může ušetřit téměř každý. Sehnat se samozřejmě dají i snadno přenositelné slitky o váze jednoho gramu. Záleží tedy na konkrétním člověku, o co má zájem.

Bezpečná investice

Zlato je naprosto bezpečnou investicí v době krizí, jelikož bylo tradičně využíváno jako uchovatel hodnoty. Tím pádem jde o skvělou pojistku pro nepředvídané situace. Také se vyplatí udržovat alespoň část úspor v něčem jiném, než v klasických penězích.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑