Práce

Publikováno 23. srpna, 2018

Kalibrace a kalibry: V průmyslovém povozu jsou k nezaplacení

 

Slyšeli jste už o kalibraci a kalibrech? Ve strojírenství nebo v podobných průmyslových oborech se jedná o vcelku využívané výrazy. Souvisí totiž s přesností výrobků, jež je pro jakoukoli firmu nesmírně důležitá. Výroba se díky přesnému využití kalibrů stává mnohem přesnější a samozřejmě rychlejší. Pokud o nákupu kontrolních měrek uvažujete, jste na správné adrese. Zaměříme se na definici pojmu kalibrace a poukážeme na jednotlivé druhy kalibrů. Nezapomeneme doporučit ani spolehlivého prodejce tohoto sortimentu.

Co znamená kalibrace?

Termín kalibrace má fakticky dva základní významy. U obou hraje hlavní roli přesnost. V prvním případě jde o precizní kalibrování, neboli nastavení, určitého měřicího přístroje. Ve druhém slova smyslu hovoříme o kalibrování jako o výstupním měření jednotlivých výrobků v konkrétní firmě. Prostřednictvím kalibru se jednoduše zjistí správnost rozměrů výrobků a obrobků především v sériové výrobě. Vybrat si lze z několika druhů.

Jaké kalibry jsou k dispozici?

Na trhu se setkáme se spoustou různých kalibrů. Rozdělit je můžete na dvě kategorie. Tu první představují kroužky měřící vnější rozměry konkrétního výrobku. Kroužek se na takovýto většinou závit nasadí. Projde-li hladce, o jeho kvalitě není pochybností. V opačném případě se jedná o zmetek a bude zapotřebí přístroje seřídit. Na podobném principu fungují válečkové kalibry. Ty se naopak do daného předmětu zasouvají. Pokud kalibr projde, je vše v pořádku. Jinak se řeší kalibrace i prostřednictvím specifických kalibrů vyrobených na míru.

Nakoupit kalibry online u specialisty není problém

Potřebujete konkrétní kalibry do výroby co možná nejrychleji? Pak navštivte portál kalibry.cz, kde jich najdete spousty. Vše je skladem a vybrat si u společnosti Michovský Tools provozující tento web lze také různé typy jiných atypických měřidel.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑