Kariéra

Publikováno 27. února, 2023

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka staví v Olomouci nový areál Complex City v hodnotě 2,6 mld. Kč

Město Olomouc podporuje výstavbu nových bytů, maloobchodních prostor i kanceláří. Díky tomu odprodalo pozemky, o které měla zájem DRFG David Rusňáka. Pozemky se nacházejí nedaleko městského hlavního nádraží a DRFG  zde plánuje do roku 2025 postavit vícefunkční areál.

Co všechno bude vícefunkční areál obsahovat?

  • byty v počtu 450
  • maloobchodní prostory – 12 000 m2 s tržní hodnotou přes 2,6 mld. korun.
  • moderní kancelářské prostory

Areál bude umístěný na doposud nevyužitém území brownfieldu. Díky tomuto projektu Rusňákova investiční skupina DRFG pokračuje ve své velice úspěšné expanzi v oblasti odvětví rezidenčního, komerčního a developerského.

Základní informace o areálu

Celková rozloha areálu bude 43 000 m2. Plocha bude rozdělena mezi několik různých budov. Strategická poloha místa nabízí dobrou dopravní infrastrukturu a nachází se i v blízkosti významných silnic a železnic.

Celá výstavba je členěna do několika etap. První část výstavby byla zahájena na podzim roku 2022. Areál bude napojený na stávající infrastrukturu, poskytne plnohodnotnou občanskou vybavenost a zalidní tak dlouhou dobu opomíjené městské části.

Poloha objektu nabízí i dostatečné množství parkovacího místa v suterénu objektu. Díky tomu má o kancelářské prostory zájem celá řada firem. V současné době je v dokončení architektonická studie a probíhá výběrové řízení na stavební společnost. Celý projekt splňuje vysoké standardy ESG.

Aktivity DRFG Davida Rusňáka

Kromě výše jmenovaného projektu se skupina podílí i na dalších realizacích. Vzhledem k tomu, že má dobré recenze, projevuje o její aktivity zájem celá řada měst. Mezi její developerské projekty patří například pražská Rezidence Spojovací, která je realizovaná v oblasti Vysočan. Další projekty má v třeba v Kunětické Hoře nebo v Brandýse nad Labem.

Úspěšně realizovala i výstavbu některých logistických parků. Některé jsou dokonce až v Polsku.

Autor: Michal Pecka

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑