Úspěch

Publikováno 17. května, 2021

Environmentální politika a systém environmentálního managementu

Politika Evropské unie má více cílů, ale jedním z nich je v rámci životního prostředí podnítit všechny typy organizací k používání systémů environmentálního managementu. Také pak k snížení svého negativního vlivu na životní prostředí. Samotné systémy environmentálního managementu jsou jedním z možných nástrojů, prostřednictvím nichž mohou organizace zlepšit své environmentální chování a současně využívat energii a jiné zdroje úsporněji.

Co je to EMAS

EMAS je schéma pro environmentálního managementu a auditu. Zkratka, která je pro všechny zainteresované srozumitelná. Byla vytvořena již v roce 1993 a díky ní mohou společnosti a další organizace hodnotit environmentální chování, podávání zpráv o tomto chování a jeho zlepšování. Do této firemní idey se zapojilo od vzniku nespočet nejrůznějších společností.

Co obnáší environmentální vyhlášení EMAS?

Environmentální vyhlášení je ucelený soubor informací pro veřejnost a jiné zainteresované strany týkající se těchto prvků organizace:

  • Struktury a aktivit,
  • Environmentální politiky a systému environmentálního managementu,
  • Environmentálních aspektů a vlivů,
  • Environmentálního programu,
  • Dlouhodobých a krátkodobých cílů,
  • Environmentálního chování a dodržování příslušných uplatnitelných právních požadavků týkajících se životního prostředí…

Toto zmiňované vyhlášení je jedním z požadavků systému EMAS v porovnání s ISO 14001. Díky tomuto certifikátu organizace dává veřejnosti svůj slib, závazek, že bude konat vše dle svého nejlepšího vědomí vůči životnímu prostředí.

Certifikáty dle vašich potřeb

U společnosti Euroiso.sk získáte potřebné rady a doporučení včetně pomoci k získání různých ISO certifikátů. Jde o ISO certifikát kvality, ISO certifikát environmentu a ISO certifikát bezpečnosti.

Nezbývá než kontaktovat euroiso.sk a s jejich pomocí získat certifikát, o který máte zájem. Všechny vám pomohou k získání lepšího jména, více zákazníků i úspěchů na poli vašeho podnikání.

 

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑