Vzdělání

Publikováno 27. října, 2017

Chcete si pořídit kočku? Seznamte se s populárními i neznámými kočičími plemeny


Kočka je zajímavým společníkem, který není nikdy úplně oddaný v porovnání se psem. Svou náklonnost projevuje jiným způsobem. Není se proto čemu divit, že se lidi rádi řadí na tábory milovníků psů a na druhé straně jsou milovníci koček. Svérázný způsob jejich zdánlivé povýšenosti se totiž časem mění v tulení, a někdy dokonce i vítání oblíbených lidí. Každá kočka je naprostým originálem a má svoji jedinečnou povahu. Některé povahové rysy se spolu s těmi vzhledovými dědí i v rámci jednoho plemene.

Poznejte plemena koček a vyberte si tu pravou

Od klasického venkovského mourka až po vznešenou britskou kočku. Za ta léta, co se kočka stala přítelem člověka, se povedlo vyšlechtit neuvěřitelné množství ras a barevných variací. Vybrat si můžete poměrně velké zástupce z řad norských lesních koček, případně sibiřského plemene. Pro milovníky egyptského typu kočičích mazlíčků jsou tu bengálská kočka, egyptská mau a krásná habešská kočka. Každá z nich má své typické povahové rysy a nádherné zbarvení. Plemena koček nabídnou něco pro každého i bez výstavních ambicí.

Elegantní plemena vhodná do bytu

Chovat kočku v bytě již dnes není nic neobvyklého. Úspěch často spočívá i ve volbě vhodného plemene. Skvělými domácími mazlíčky budou například britské modré kočky. Elegantním a hedvábně hebkým společníkem bude turecká angora. Toto zajímavé plemeno bylo v jednom čase dokonce ohroženo zánikem. Jsou výjimečné svou hrdostí a často se považují za královny vašeho bytu.

Zajistěte kočce všechno potřebné

Ještě předtím, než se rozhodnete pro konkrétní kočku, připravte nezbytné věci. Patří sem zajištění dostatečného přísunu vody v několika miskách rozmístěných po době. Strava by měla být výhradně masitá, kdy je dobré granule střídat s kapsičkami a konzervami. Všechno potřebné najdete na Mujmazlik.cz. Kočka na vás sice nebude úplně závislá, ale i přesto ocení vaši přítomnost a dostatečnou pozornost v podobě hry a mazlení.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑