Kariéra

Publikováno 23. srpna, 2021

Celoživotní vzdělávání pracovníků v sociálních službách

V poslední době muselo větší množství lidí změnit zaměstnání, a to jak zcela dobrovolně, na základě vlastního rozhodnutí, tak také nedobrovolně, v důsledku krize. Ne každý však mohl zůstat u svého původního oboru, a tak začala být zajímavá možnost rekvalifikačních kurzů. Na některých pracovních pozicích je totiž mít alespoň základní odborné znalosti už při nástupu.

Kde získat vzdělání pro práci v sociálních službách

Typickým příkladem je práce v sociálních službách. Zájemci o místo v tomto oboru mohou využít buď možnost řádného vysokoškolského studia zakončeného státní závěrečnou zkouškou, nebo, pokud se třeba delší dobu pohybují v podobné profesi, stačí, když absolvují Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Ostrava. Tento kurz je rozložen na 150 vyučovacích hodin, přičemž 90 hodin tvoří teorie a 60 hodin praxe. Ukončen je závěrečnou zkouškou, jejímž úspěšným absolvováním splní uchazeč požadavky na odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách.
Výhodou také je, že kurz probíhá o víkendech, takže je možné absolvovat jej i při zaměstnání. Jestliže vám nevyhovuje daná lokalita, pak si můžete vybrat z dalších asi 30 měst po celé republice. Navíc je možné hradit jej také prostřednictvím úřadu práce nebo si kurzovné rozložit na splátky. Kompletní informace o kurzu najdete na stránkách www.seduca.cz/vzdelavani-pracovniku-v-socialnich-sluzbach.

Zůstávejte v obraze

Pokud již v sociálních službách pracujete a chtěli byste si v rámci celoživotního vzdělávání rozšířit znalosti o nové metody a postupy při práci s klienty, pak si můžete vybrat některý ze vzdělávacích kurzů. Jejich nabídka reaguje na aktuální změny v oboru. Soustavné vzdělávání je pro výkon této profese nezbytné. Víc, než v jakékoliv jiné profesi je potřeba si uvědomit, že pracujeme s jedinci, kteří si mnohdy prošli složitou životní situací. Je proto potřeba umět pracovat s různými alternativními způsoby komunikace a zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑