Úspěch

Publikováno 4. března, 2020

5 věcí, které jste o hypnóze nevěděli


Hypnóza není nic nového pod sluncem. V nejrůznějších podobách ji totiž používaly už i nejstarší kultury, a to jako součást svých rituálů. Jak hypnóza funguje a jaké mýty okolo ní panují?

Hypnóza: Co to vlastně znamená?

Jako hypnózu lze označit stav, ve kterém má člověk zvýšenou schopnost soustředění. Aby došlo k jeho navození, používá hypnotizující nejrůznější verbální a fixační techniky. Jakmile se přitom člověk ve stavu hypnózy ocitne, cítí se obvykle velmi příjemně a uvolněně. Je otevřenější sugesci, ale zároveň neztrácí kontrolu nad svým chováním.

Jestliže je hypnóza vedena opravdu kvalitně a profesionálně, může vám pomoct překonat bolest, stres i nejrůznější úzkostné pocity. A také může pomoct i s eliminací nežádoucího chování, jako je například kouření.

TIP: Osvojte si techniku NLP hypnózy a naučte se změnit svůj přístup k řešení problémů. Přihlaste se na kurz NLP kouč.

Kdy se hypnóza využívá?

Vůbec nejčastěji bývají pozitiva hypnózy využívána při eliminaci nejrůznějších druhů bolesti. Hypnóza totiž může mít pozitivní účinky na bolesti hlavy či odstranění fantómových bolestí končetin. A účinná může být také u bolestí zad a jiných částí těla, které jsou způsoby především stresem.

Hypnóza je něco jiného než spánek

Laici se velmi často domnívají, že hypnotizující osoba svého klienta uvede do stavu spánku. A že jakmile se z něj hypnotizovaný nebo hypnotizovaná probudí, nebude si nic pamatovat. To je ovšem omyl, jak ostatně dokazují i četné studie prováděné na toto téma.

Lze hypnotizovaného k něčemu donutit?

V nejrůznějších filmech se lze často setkat s tím, že je hypnotizovaný v hypnóze donucen spáchat trestný čin. Pravdou ovšem zůstává, že takto prezentovaná moc hypnózy je možná pouze ve filmech a seriálech, nikoliv ve skutečnosti. Trestného činu pod vlivem hypnózy se dopustí pouze takový člověk, který je schopen tak učinit i v bdělém stavu.

Probere se hypnotizovaný z hypnózy vždy?

Lidé se někdy také obávají, že pokud podstoupí hypnózu, nemusí se z ní probrat. Tento mýtus ovšem pramení z pouhé nevědomosti. Jak je ovšem známo, k neprobrání se z transu doposud nedošlo. Pokud hypnotizovaného nepřivede do bdělého stavu hypnotizující, probere se jednoduše po určité chvíli sám.

 

Více článků ze světa osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.

 

 

Štítky:




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑