Peníze

Publikováno 17. března, 2017

Proč vám stále chybí peníze? Známe 5 možných příčin!

Jedna kapsa prázdná a ta druhá? Vysypaná! Že přesně nějak takto vypadá vaše aktuální finanční situace? Pak možná děláte jednu z následujících pěti chyb, která vás stojí zbytečné peníze. Zbavte se jich a vylepšete svůj rodinný rozpočet jednou pro vždy!

Příčina č. 1: Máte práci, která vás nenaplňuje

Chodíte do práce znudění a odcházíte nenaplnění? Pak je něco špatně! Je zcela jasné, že ne každý může v životě dělat to, co ho baví, proč ale setrvávat v zaměstnání, které vás netěší a berete ho jen jako jeden z nutných způsobů obživy? Neříkáme, že máte zítra položit šéfovi na stůl výpověď, co se ale poohlédnout po nějakém rekvalifikačním kurzu a práci, která vás bude alespoň trošku bavit? Nebo se zcela osamostatnit a rozvířit vody podnikatelského prostředí?

Příčina č. 2: Netvoříte rezervy

Odešla vám pračka? Televize nebo dokonce lednička? Pokud si netvoříte rezervy, pravděpodobně nebudete moci sáhnout po dřívější úspoře a skončíte u rychlé půjčky ihned. Podle statistik České národní banky jsme si v lednu letošního roku vypůjčili závratných 1 424 miliard korun! Proto se naučte z každé výplaty odložit alespoň 10 % pro nenadálé události a nečekané výdaje.

Příčina č. 3: Berete si nevýhodné půjčky

Opozdil se zaměstnavatel s platbou a vám teď chybí peníze do výplaty? Pak pravděpodobně sáhnete po rezervách z dřívějška. Co když je ale netvoříte? Opět se dostávají ke slovu půjčky. Pokud se navíc necháte nalákat televizními spoty a reklamou, můžete svého rozhodnutí později velmi litovat. Jestliže se ale bez půjčky neobejdete, je vhodné porovnat mezi sebou jejich parametry a vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Kromě úroků také nezapomeňte zhodnotit výši RPSN, která má mnohem vyšší vypovídací hodnotu.

Příčina č. 4: Nedokážete šetřit

Nemůžete si zkrátka pomoct a vaši domácnost zdobí nejmodernější technologie, v létě létáte do exotických krajů a před Vánoci zahrnujete rodinu dárky za desetitisíce. Přitom pracujete za průměrnou mzdu a chybějící peníze řešíte půjčkami. Co takhle si odříct nejnovější model mobilního telefonu a na dovolenou si zajet na Slapy? Život je o prioritách a volbách. Nechcete ty svoje přehodnotit?

Příčina č. 5: Nakupujete zboží za plnou cenu

Nebudeme tvrdit, že každá akce prodejců je akcí výhodnou, na druhou stranu je ale dobré aktuální slevové nabídky alespoň trochu sledovat a přizpůsobit jim nákup potravin, drogerie nebo elektroniky. Obchodní řetězce většinou vydávají nové letáky v závěru týdne. Největší slevy na nás čekají tradičně po vánočních svátcích a na tzv. „Black Friday“, který letos vychází na 24. listopadu.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑