Motivace

Publikováno 19. listopadu, 2014

Pozitivní myšlení svědčí všem!

Je vám někdy vážně pod psa a nepomáhá vůbec nic? Zdá se Vám, že se hroutí všechno kolem a nemůžete s tím nic udělat? To si zkusí každý z nás nespočetněkrát. Je však důležité neztrácet hlavu a věřte, že jsou způsoby, jak pozitivně myslet i v takových chvílích.

Někdo by mohl říci, že je pouze realista nikoli pesimista. Mezi tím je však pouze tenká hranice a lehce se v tom ztratíme.

Zkusme si to ukázat na příkladu s vylitou kávou na papírech, které jste potřebovali na jednání a teď jsou zničené a nepoužitelné.

Co na to realista?: „mám zničené papíry do práce, dostanu asi vynadáno a budu to muset dělat znovu.“

Co na to pesimista? : „Bože, papíry v háji, šéf mě zabije, nejspíš přijdu o práci!“

Tady vidíte, jak tenká hranice je mezi těmito dvěma. Pokud jde o reakci optimisty, tak ta by byla nejspíš „Jejda, no asi pudu to jednání muset přesunout.“

Optimismus do určité míry znamená zlehčování skutečnosti. Pokud to však nikoho neohrožuje, není na tom nic špatného a s dávkou zodpovědnosti si pozitivním myšlením usnadníme život. Proč se budu rozčilovat, že děti pokreslily novou podlahu fixy, když jim mohu dát bez křiku na zadek, vysvětlit jim co se mi nelíbí a nechat je to uklidit. Skvrny stejně díky mému křiku nezmizí a děti se nakonec také neponaučí. Každý už rozumíme, kdo je kdo a teď už si jen upřímně řekněte, do které skupiny patříte.

JAK MYSLET POZITIVNĚ

V první řadě, musíte chtít změnit způsob Vašeho myšlení. Když se pro toto rozhodnete, je dobré začít u nejpozitivnější myšlenky, kterou je nepochybně láska. Láska nejenom ke svým blízkým, ale hlavně k Vaší osobě. Každé ráno se postavte před zrcadlo a řekněte si jednu věc, kterou na sobě milujete. Můžou to být dlouhé řasy, plné rty, úsměv nebo třeba i to, že jste upřímná nebo vtipná a zábavná. Toto cvičení Vám pomůže posílit sebevědomí a v případě, že se ocitnete v situaci, kdy se Vás nadřízený bude snažit shodit, v duchu si řeknete: „Trhni si, protože já jsem silná, vtipná a chytrá ženská!“ To znamená, že si ho poslechnete, vezmete si z toho ponaučení, ale rozhodně se tím nenecháte vykolejit na takovou míru, by z Vás byla hromádka neštěstí.

Dalším krokem je vyjadřování obsahu. Nejen obsah by měl být kladný, ale i jeho formulace. Zkuste přestat používat Záporné slůvko ne. Tedy místo „Neboj, neudělám to.“ Řekněte spíše „Neboj, udělám to tak, jak říkáš.“ Naše podvědomí reaguje na každou takovou změnu, a ač si jich nevšimnete, posilují a naopak oslabují nás i titěrné maličkosti.

Poslední a nejdůležitější věcí je, že bychom neměli čekat, kdy s tímto začneme. Jestliže čtete tento článek, začněte hned. Jděte k tomu zrcadlu, usmějte se na sebe a řekněte si „Dneska mi to ale vážně sluší.“ nebo cokoli jiného.

Štítky: , ,




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑